İğneli Epilasyon

Termoliz Yöntemi

İğneli epilasyon yöntemde yüksek frekans akım kullanılır. İğneli epilasyon cihazları tarafından epilasyon iğnesine gönderilen bu akım iğneyi ısıtmadığı halde yüksek frekanslı elektromanyetik alan su moleküllerinin tireşimine yol açarak ısı ortaya çıkmasını sağlar. Oluşan yüksek ısı kıl kökünü tahrip eder. Termoliz özelliğine sahip iğneli epilasyon cihazları elektroliz özellikte cihazlara göre daha az sonuç vermesine karşın acı oranı daha düşüktür.

Flash yönetemi

Flash yöntemi yapabilen iğneli epilasyon cihazları en çok tercih edilen iğneli epilasyon yöntemidir. Termoliz yöntemi bilindiği üzere acı oranı düşük ve sonuç anlamında da tatminkar sonuçlar veren bir yöntemdir. Elektroliz kadar acı vermese de termoliz yönteminde de acı duyulur. Flash yöntemi ile iğneli epilasyon cihazları çok kısa süreli ancak yüksek enerjili alternatif akım (Termoliz akımı) üretir. Bu sayede acı düşer. Flash yöntemine acısız termoliz yöntenmi de denilir. Cihaz seçiminde flash özelliğine sahiğ iğneli epilasyon cihazları tercih edilmelidir.

Cilt tipi I-IV arasında lazer epilasyon yaptırmaya uygun 14 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

Seans araları yüz bölgesinde 4-6 hafta, vücudun diğer bölgeleri için 8-10 hafta arasında değişir.

Acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte uygulama esnasında hafif bir yanma hissedilebilir. Cynosure Apogee Zimmer Cryo 6 hava soğutma sistemi ile birlikte çalıştığından acısız ve konforlu uygulamaya olanak tanır.

Sizi Arayalım
Bütün Sorular İçin Saat 09:00-18:00 Arası Sizi Bilgilendirmek İçin Arayalım !

Tüm Bilgiler İçin Teşekkür Ederiz.

Sitemizde Bulmak İstediğiniz Birşeymi Var ?kampanyalarımız:Kmapnaya Ara:

Buz Epilasyon

Menu