Medikal Cilt Bakımı

Klinik Cilt Bakımı

Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak bu konuda uzmanlaşmış olan kişilerin işidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta bu iş yanlış uygulandığında sonucun daha kötü olacağıdır. Günümüz koşullannda ne yazık ki cildimizin ihtiyaç duyduğu şeyleri doğal yoldan temin edemeyeceğimiz gerçektir. Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli cilt bakımı ile devam eder.Cildimiz 28-30 günde bir kendini yeniler. Ölü hücreler cilt yüzeyine itilerek ciltte kalın, mat bir tabaka oluşturduğu gibi siyah nokta (komedon) sivilce ve akne (lezyonlu sivilce) oluşumuna da neden olur. Bu yüzden her cildin ortalama ayda bir defa klinik cilt bakımına ihtiyacı vardır. Klinik cilt bakımında bu ölü hücreler ve cildin aşırı yağ salgısından oluşan artıkları ciltten uzaklaştırılarak cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Cilt yapısına uygun ürünlerle cildin yağ ve nem oranı dengelenir. Cildiniz temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Derinlemesine temizleme, besleyici, nemlendirici yağ ifrazatını önleyici ve hassasiyet giderici spesifik maskeleri ve serumlarla kombine edilerek daha dinlenmiş ve huzurlu bir cildiniz olacaktır.

Bu işlemle ilgi Kampanya Var

Gün>SaatdakikaSaniye

1-Normal cilt: bu tip ciltte gözenekler kapalı, parlak ve pürüssüzdür, cilt problemi olmayan cilttir. Çok özel bir bakıma gerek yoktur.
2-Karma cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise ağırlıklı olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulunurken, kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır.
3-Kuru cilt: bu cilt ince, mat, pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler ufak ve çoğunlukla kapalıdır. Çildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.
4-Yağlı cilt: bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonlann ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşın parlayan görüntü vardır.
5-Olgun cilt: Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı için cilt normalden daha kalın ve kaba gözlenir. Aynca yağ salgısı da yavaşladığı için ciltte derin kınşıklıklar ortaya çıkabilmektedir.

Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız. Aynca yıllık özel bakımlar da yapılmaktadır.

Sizi Arayalım
Bütün Sorular İçin Saat 09:00-18:00 Arası Sizi Bilgilendirmek İçin Arayalım !

Tüm Bilgiler İçin Teşekkür Ederiz.

Sitemizde Bulmak İstediğiniz Birşeymi Var ?kampanyalarımız:Kmapnaya Ara:

Medikal Cilt Bakımı

Menu