Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, Kartal,Düzce,Gebze'de bulunan merkezlerimde dermokozmetik ürünlerden yapılan bir uygulamadır.Medikal cilt bakımı; Cildin canlılığını geri kazandırmak, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj kalıntıları gibi soluk cilde neden olan faktörleri ortadan kaldırmak, hidrasyon kapasitesini artırmak, cildin üst tabakasının (epidermis) görünümünü canlandırmak ve sağlıklı hale getirmek için aşamalardan oluşur. Yaş nedeniyle her insanın farklı cilt sorunları vardır. Bu nedenle Touch Up Estetik medikal cilt bakımı uygulanmadan önce cilt analizi yapılır, cilt sorunu çözümü için uygun yöntem belirlenir. Medikal cilt bakımı uygulamalarında ortaya çıkan çeşitli durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildinizin ihtiyaçlarına özel kişiselleştirilmiş bakım sunuyoruz. Bu bakım, temizleme, nemlendirme ve maskeler gibi tüm cilde faydalı tedavileri içerir.


Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?


Medikal Cilt bakımı Cilt Analiz ile başlar. Cilt analiz cihazından alınan konsültasyon sırasında,cilt tipinizi ve durumunuzu bilgilere dayanarak, profesyonel ürünler ve bakımın bir kombinasyonunu içerebilen özelleştirilmiş bir medikal cilt bakımı planacaktır.
Medikal cilt bakımı rutini aşağıdaki adımları içerebilir:
Temizleme:Herhangi bir cilt bakımı rutininin ilk adımı cildi temizlemektir. Bu, özel cilt tipiniz için formüle edilmiş nazik, profesyonel kalitede bir temizleyici ile yapılabilir.
Eksfoliasyon: Eksfoliasyon, ölü cilt hücrelerinin cilt yüzeyinden uzaklaştırılması işlemidir. Bu, cildinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak fiziksel veya kimyasal bir eksfoliant ile yapılabilir.
Tedavi Edin: Eksfoliye ettikten sonra, bir sonraki adım, belirli cilt endişelerini gidermek için hedeflenen tedavileri uygulamaktır. Bunlar, retinoidler, peptitler ve antioksidanlar gibi aktif bileşenler içeren serumları, maskeleri ve kabukları içerebilir.
Nemlendirme: Nemlendirme, cildi nemli ve sağlıklı tutmak için gereklidir. Tedavilerden sonra, özel cilt tipiniz için formüle edilmiş profesyonel kalitede bir nemlendirici uygulanmalıdır.
Koruyun: Herhangi bir cilt bakımı rutinindeki son adım, cildi güneş hasarından korumaktır. Bu, SPF’si 30 veya daha yüksek olan bir güneş kremi uygulayarak yapılabilir.
Medikal bakımı, günlük cilt bakımı rutininin yanı sıra yüz bakımı, kimyasal peeling, mikrodermabrazyon ve lazer tedavisi gibi düzenli ofis içi tedavileri de içerebilir. Tedavilerin sıklığı ve türü, cildinizin özel ihtiyaçlarına ve cilt bakımı planınızın hedeflerine bağlı olacaktır.

Sizi Arayalım
Bütün Sorular İçin Saat 09:00-18:00 Arası Sizi Bilgilendirmek İçin Arayalım !

Tüm Bilgiler İçin Teşekkür Ederiz.

Sitemizde Bulmak İstediğiniz Birşeymi Var ?kampanyalarımız:Kmapnaya Ara:

Medika Cilt Bakımı

Menu